Internetová prírodná lekáreň | viplekaren.sk

Zavolajte nám :0910 160 001   

Kokosový olej

www.viplekaren.sk ORGANICKÝ KOKOSOVÝ OLEJ  výrobca a dovozca zo Slovenska

                                                                                                             

 

Spoločnosť VIP Consulting je okrem iného jediným slovenským distribútorom a dovozcom exkluzívneho extra panenského kokosového oleja. Naša spoločnosť sa venuje aj prevádzkovaniu internetového shopu www.viplekaren.sk , kde sa snažíme ponúkať široký sortiment výživových doplnkov, ale  hlavne sa snažíme venovať zdravej výžive a potravinám, ktoré majú zdravotný prínos nad rámec základných živín. V súčasnosti je význam týchto potravín veľmi veľký hlavne preto, že konzervanty, emulgátory a iná chémia, ktorá sa nachádza v potravinách spôsobuje rôzne civilizačné problémy a choroby. Práve preto odporúčam skutočne zdravé a prírodné potraviny bez ďalších prídavných látok. Kokosový olej je náš prvý výrobok, na ktorý sme patrične hrdí, pretože pochádza z ekologickej farmy v južnej časti Indie TAMIL NADU, odkiaľ ho priamo dovážame okamžite po lisovaní. Ako sa vyrába, čo všetko obsahuje a načo je užitočný nájdete v článku nižšie.

 

                                                                                                                                                                                                                                   Ako sa vyrába náš kokosový olej:

Organický extra panenský olej viplekaren.sk sa vyrába GMO free, čo znamená, že nepochádza z geneticky modifikovaného zdroja. Viplekaren.sk  panenský organický kokosový olej pochádza z čerstvých kokosových orechov pestovaných na certifikovaných ekologických plantážach- zberané plody majú 9 až 11 mesiacov. Kokosy sa orezávajú zo stromov pomocou dlhých tyčí, ktoré sú 12-15 m vysoké. Kokosové orechy sa dopravia do centrálnej spracovateľskej haly, kde ich lúpu a získavajú z nich bielu kokosovú dužinu správne nazývanú kopra. Biela organická dužina sa vyberá z orechov a následne opláchne, tak aby sa zabezpečilo, že v procese výroby bude použitá iba čistá dužina bez možnej kontaminácie resp. prítomnosti iných reziduí. Prvý proces v ekologickej výrobe panenského kokosového oleja je výroba kokosového mlieka. Tento proces sa skladá z mletia a lisovania kokosovej dužiny. Tým sa získa mlieko s vysokým obsahom tuku, ktorý predstavuje až 40% hmotnosti obsahu. Pre oddelenie organického kokosového oleja od vody a pevných látok, sa nechá organické kokosové mlieko usadiť až do bodu pred kvasením. V tomto okamihu sa celé množstvo mlieka odstreďuje centrifúgou a organický kokosový olej vyteká do usadzovacej nádrže, kde ostáva minimálne po dobu 48 hodín. Nakoniec sa organický kokosový olej sa prefiltruje a plní sa do koncových balení určených na predaj. Všetky šarže analyzujeme na mikrobiologickú čistotu a podliehajú fyzikálno-chemickej kontrole.

 

 

Kokosový olej a výhody jeho konzumácie

Viplekaren.sk panenský kokosový olej obsahuje množstvo zdraviu prospešných látok pochádzajúcich z výživnej dužiny a mlieka. Kokosové orechy boli po celé generácie používané na kŕmenie, palivo a liečiteľstvo veľkého percenta svetovej populácie, najmä v ázijských a tichomorských krajinách. Kým kokos má mnoho zdravotných výhod vzhľadom na jeho vysoký obsah vlákniny, vitamínov a nutričnú hodnotu, je to olej, ktorý je v skutočnosti pozoruhodnou potravinou a robí z neho skutočne zdravú super potravinu. Niekedy bol kokosový olej považovaný za olej z vysokým obsahom nasýtených mastných kyselín a preto bol označovaný za nevhodný na použitie do nášho jedálnička. Niekoľkoročné štúdie však ukázali pravý opak, nasýtené mastné kyseliny obsiahnuté v kokosovom oleji na rozdiel od živočíšnych tukov reagujú v našom tele úplne odlišne a prospievajú zdraviu. Je to spôsobené typom molekuly tuku, ktorá je prítomná v oleji. Kokosový olej je zložený prevažne zo stredných reťazcov mastných kyselín (MCFA – medium-chain fatty acid), tiež známych ako triglyceridy so stredným reťazcom (MCT medium-chain triglycerdide). Väčšina  nasýtených a nenasýtených tukov, ktoré sa nachádzajú v našej strave sa skladá z dlhých reťazcov mastných kyselín (LCFA). MCFA sú veľmi odlišné od LCFA. Nemajú negatívny vplyv na tvorbu cholesterolu a skutočne pomáhajú chrániť proti chorobám srdca. MCFA pomáhajú znížiť riziko ako aterosklerózy tak aj srdcových chorôb. Je to predovšetkým z dôvodu prítomnosti MCFA v kokosovom oleji, ktorý robí túto potravinu tak výnimočnú a prospešnú. Existuje len veľmi málo potravín, ktoré sú bohatým zdrojom MCFA, ale zďaleka najlepším zdrojom je kokosový panenský olej a olej palmového jadra.

 

Kokosový olej výhody v medicíne

Tradičná medicína ázijskej a pacifickej populácie používa liečivé vlastnosti kokosového oleja s veľkým účinkom už po stáročia. V tichomorských ostrovoch považujú kokosový olej za „liek na všetky choroby“.  Vedci nedávno zistili, že liečivé vlastnosti kokosového oleja by mohli byť použité aj v modernej medicíne na liečbu rôznych stavov. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o prírodný produkt neobsahuje žiadne prídavné látky, ktoré sa často nachádzajú v podobných  produktoch.

Tu je niekoľko dôvodov, prečo je kokosový olej tak výnimočný a prospešný:

Kokosový olej má veľmi blahodárne účinky na organizmus. Kokosový olej má vlastnosti, ktoré pomáhajú bojovať proti mnohým problémom.

Kokosový olej má schopnosť zvyšovať hladinu energie a vytrvalosť. Viplekaren.sk extra panenský kokosový olej sa neukladá ako iné tuky a v skutočnosti sa vstrebáva oveľa rýchlejšie v pečeni. Športovci a kulturisti ho používajú ako prírodný doplnok do športových nápojov. Významne zvyšuje metabolizmus, čo je skvelé pre tých, ktorí chcú schudnúť. V skutočnosti existuje celé odvetvie, ktoré sa venuje chudnutiu prostredníctvom kokosových produktov a receptov.

Trávenie - Kokosový olej pomáha zlepšovať funkciu tráviaceho systému a vstrebávanie vitamínov rozpustných v tukoch, minerálov a aminokyselín, čím bráni rôznym žalúdočným problémom a problémom súvisiacim s trávením,  vrátane syndrómu dráždivého čreva. Nasýtené tuky obsiahnuté v kokosovom oleji majú antimikrobiálne vlastnosti a pomáhajú v boji s rôznymi baktériami, ktoré spôsobujú poruchy trávenia. Je vhodný aj pre diabetikov na pravidelné používanie vo vašej kuchyni. Kokosový olej obsahuje vysoké množstvo antioxidantov, ktoré pomáhajú chrániť telo pred voľnými radikálmi a pomáhajú v prevencii degeneratívnych chorôb a predčasného starnutia. Kokosový olej je skutočne výnimočný pre vaše srdce aj napriek zlým referenciám, ktoré dostal v posledných rokoch. Obsahuje asi 50% kyseliny laurovej, ktorá pomáha predchádzať rôznym problémom súvisiacim so srdcom, ako je vysoký obsah "zlého" LDL cholesterolu a vysoký krvný tlak.

 

                                  Ďalšie výhody kokosového oleja

Starostlivosť o vlasy: Kokosový olej je jedným z najlepších prirodzených prípravkov pre výživu vlasov. Podporuje zdravé vlasy a za predpokladu, že sa používa pravidelne dodá Vaším vlasom nádherný lesk. Pravidelná masáž hlavy kokosovým olejom zaisťuje, že vaša pokožka ostane bez lupín aj keď je vaša pokožka suchá. Pôsobí ako vynikajúci šampón, alebo kondicionér a pomáha v regenerácii a podpore rastu poškodených vlasov. Poskytuje tiež základné proteíny potrebné pre výživu poškodených vlasov. Preto sa používa kokosový olej v starostlivosti o vlasy na výrobu rôznych kondicionérov a ako pomocná látka prípravkov proti lupinám.

Znižuje stres: Kokosový olej je veľmi upokojujúci a preto pomáha pri odstraňovaní stresu. Použite kokosový olej na jemnú masáž hlavy v oblasti spánkov a čela a pocítite úľavu od psychickej únavy. (Navyše budete príjemne voňať).

Starostlivosť o pleť: Kokosový olej je vynikajúcim masážnym olejom na pokožku. Pôsobí ako účinný krém na všetky typy pokožky vrátane suchej. Výhody kokosového oleja na pokožku, sú porovnateľné s minerálnym olejom, ale na rozdiel od minerálnych olejov, nemá nijaké nežiadúce vedľajšie účinky na kožu. Kokosový olej tiež pomáha pri rôznych kožných problémoch. Preto kokosový olej tvorí základnú zložku rôznych výrobkov pre starostlivosť o telo, ako sú mydlá, pleťové vody, krémy, atď..

Prírodný repelent: Kokosový olej sa používa proti komárom ako prírodný repelent, ktorý možno použiť aj pre deti, aby odbil nepríjemný hmyz!

Hojivý balzam: Vzhľadom k tomu, že má aj protizápalové účinky, kokosový olej môže byť užitočný ako masť na urýchlenie hojenia modrín a boľavých svalov.

Teraz už viete, o mnohých výhodách kokosového oleja. V našom on-line obchode www.viplekaren.sk Vám ponúkame exkluzívny prvotriedný kokosový olej získaný jedinečnou metódou centrifugovania, kde teplota pri lisovaní a odstredení nepresiahne 40°C a preto sa v našom oleji uchovávajú všetky dôležité výživné látky, ktoré má aj čerstvý kokosový orech . Jeho popularita po celom svete hovorí sama za seba, ale až doteraz ste si pravdepodobne nikdy neuvedomili, ako prospešný to v skutočnosti je!

Kokosový olej je skutočne najzdravší olej aký môžete konzumovať. Je bohatý na obsah kyseliny laurovej, ktorá je známa tým, že má antivírusové, antibakteriálne a antifungicídne  účinky  a neobsahuje žiadne trans tuk (aj olivový                                                                                                        olej má nejaký trans tuk). Môžete dokonca použiť na koži zabrániť vrásky.

 

 

 

Vlastnosti nášho extra panenského kokosového oleja www.viplekaren.sk :

·       Certifikovaný ekologický a GMO free kokosový olej

·       Vyrobené z čerstvých kokosových orechov, nie zo sušenej kopry

·       Za studena lisovaný

·       nerafinovaný

·       neobsahuje žiadne chemické látky

·       nekvasený

·       nebielený

·       neparfumovaný

·       nehydrogenovaný

·       Čisto biely ako čerstvý kokos

·       Chutí ako čerstvý kokos

·       Má sviežu kokosovú vôňu

·       Vyrobené našou filozofiou Fresh is Best ™

·       Niektorý producenti čakajú viac ako 10 hodín medzi sekaním kokosových orechov a lisovaním oleja, čo negatívne ovplyvňuje chuť

 

 

 

Starostlivosť o pokožku:

Kokosový olej je vynikajúci masážny olej. Pôsobí ako účinný krém na všetky typy kože vrátane suchej pokožky. Výhody kokosového oleja použitého na kožu, sú porovnateľné s minerálnym olejom. Ďalej, na rozdiel od minerálneho oleja, nemá kokosový olej pri použití na kožu žiadne nežiadúce vedľajšie účinky. Kokosový olej je teda bezpečné riešenie pre zabránenie vysúšaniu pokožky a odlupovaniu kože. Tiež odďaľuje vznik vrások a ochabnutej kože, ktorá je normálnym sprievodným prejavom nášho veku. Kokosový olej tiež pomáha pri odstránení rôznych kožných problémov. Preto kokosový olej tvorí základnú zložku rôznych výrobkov pre starostlivosť o telo, ako sú mydlá, pleťové vody, krémy, atď.. Kokosový olej tiež pomáha v prevencii rôznych problémov  vzhľadom na svoje antioxidačné vlastnosti. Použitie kokosového oleja na tvár môže výrazne znížiť výskyt pupienkov a akné. Mastnými kyselinami so stredne dlhým reťazcom, ako je kyselina laurová, kyselina kaprylová možno účinne bojovať proti baktériám, ktoré sú príčinou kožných prejavov.

Ako používať kokosový olej na kožu

Kokosový olej je vysoko cenený pre svoju schopnosť vyživovať pokožku. V prípade, že olej je v pevnom stave, skvapalnime ho tým, že sa uzavretý pohár vloží do vodného kúpeľa s teplou vodou. Potom, čo sa skvapalní, môže byť aplikovaný po teplom kúpeli na noc, alebo v priebehu dňa ako krém. Masáž pokožky olejom priamo na kožu vedie k podpore krvného obehu. Kokosový olej je bohatý na antioxidanty, ktoré bojujú proti vzniku voľných radikálov. Tým sa výrazne znižuje vysychanie kože, jemné linky a vrásky sa vyhladzujú a zanechávajú pokožku hladkú, vláčnu a s mladistvým vzhľadom. Kokosový olej sa ľahko vstrebáva, zanecháva pokožku jemnú, a pritom bez pocitu mastnoty. Nie je ako ostatné oleje používané pre zmäkčenie hrubej a suchej pokožky, preto pôsobí upokojujúco a je to vynikajúca prísada pre použitie v rôznych mastiach a krémoch.

Olej používajte aj na vlasy:

Kokosový olej je jedným z najlepších prírodných prostriedkov pre výživu vlasov. Pomáha zdravému rastu vlasov, a dodáva im krásny lesk. Pravidelná masáž hlavy kokosovým olejom zaisťuje, že vaša pokožka ostane bez lupín, aj napriek tomu že vaša pokožka je suchá. Kokosový olej  v starostlivosti o vlasy je najviac používaný na indickom subkontinente. Je to vynikajúci kondicionér a pomáha v regenerácii poškodených vlasov. Poskytuje tiež základné proteíny potrebné pre výživu poškodených vlasov. Preto sa používa ako  surovina pre výrobu rôznych kondicionérov a prípravkom proti lupinám. To čo dokáže kokosový olej urobiť pre vašu pokožku to dokáže urobiť môže aj pre vaše vlasy. Je úžasné používať ho ako vlasový kondicionér. Kozmetičky, ktoré ho používajú a majú s ním skúsenosti by ho nevymenili za žiaden iný preparát. Zjemňuje vlasy a vlasovú pokožku.

Olej na varenie:

Kokosový olej je "funkčná potravina" definovaná ako potravina, ktorá poskytuje zdravotný prínos nad rámec základných živín. Posilňuje imunitný systém. Panenský kokosový olej je jeden z mála olejov, ktoré sa pri zahriatí na vysoké teploty používané pri varení, smažení a pečení nezadymí a nepoškodzuje. Kukurica, sója, slnečnica, repka a niektoré ďalšie oleje prechádzajú škodlivými zmenami pri zahriatí na teplotu potrebnú na varenie, smaženie, alebo pečenie. To je len  jeden z dôvodov, prečo panenský kokosový olej je zdravá voľba do vašej kuchyne. Myslíme si, že jedna z najzdravších!

Inými slovami: Nielenže kokosový olej nespôsobuje problémy so srdcom, práve naopak  je pre Vás prospešný. Ak by sme citovali Dr. Mary Enigmu: "Výskum za štyri dekády o vplyve kokosového oleja v strave a srdcových chorôb je úplne jasný: Bolo preukázané, že kokosový olej je prospešný.

Kyselina laurová: -

Približne 50% mastných kyselín v kokosovom tuku tvorí kyselina laurová. Kyselina laurová je mastná kyselina so stredne dlhým reťazcom, ktorá pomáha vytvárať a meniť sa na látku monolaurin v ľudskom alebo zvieracom tele. Monolaurin je antivírusový, antibakteriálny, antiprotozoálny monoglycerid v tele človeka, alebo zvieraťa určený na to aby zničil lipidmi potiahnuté vírusy. Niektoré štúdie tiež ukázali niektoré antimikrobiálne účinky voľnej kyseliny laurovej. Kokosový olej je prospešný pre srdce. Jeho vysoký obsah kyseliny laurovej ( cca. 50%), pomáha v prevencii rôznych problémov so srdcom, vrátane vysokej hladiny cholesterolu. Je dôležité vedieť, že kyselina laurová zabíja aj  zlé črevné  baktérie, ale nepoškodí prospešné baktérie vo vašej črevnej mikroflóre. Keďže štúdie ukazujú negatívne aspekty konzumácie príliš veľkého množstva omega-6 rastlinných olejov s ich nasýtenými mastnými kyselinami, kokosový olej sa stáva opäť aktuálnejšou variantou . Odporúčame konzumovať 3 lyžice extra panenského kokosového oleja denne.

Chudnutie:

Kokosový olej je veľmi užitočný pri znižovaní hmotnosti. Obsahuje krátke a stredne-nasýtené kyseliny, ktoré pomáhajú pri zbavovaní sa nadmernej hmotnosti. Je ľahko stráviteľný a pomáha zdravej funkcii štítnej žľazy. Ďalej zrýchľuje metabolizmus tela tým, že nevytvára záťaž pre pankreas. Preto, ľudia žijúci v tropických pobrežných oblastiach, ktorí používajú kokosový olej denne ako ich primárny olej na varenie, zvyčajne nie sú obézny, alebo netrpia nadváhou. Kokosový olej  často uprednostňujú športovci a kulturisti, a všetci tí, ktorí sú na diéte. Tuky v kokosovom oleji, na rozdiel od všetkých ostatných tukov, neobiehajú v krvi a tým pádom sa neusadzujú a nespôsobujú potenciálne upchanie ciev. Po konzumácii sa priamo v pečeni menia na okamžitý zdroj energie. Je jednou z potravín, ktorá môže Váš metabolizmus zrýchliť ešte viac ako bielkovina.

Organický kokosový olej je ideálny pre chudnutie a rýchle spaľovanie tukov bez nutnosti počítania kalórií.

Tento olej je možné získať vo všetkých skutočne dobrých obchodoch, alebo na  www.viplekaren.sk

 

Rady a tipy

Skvelý tip na darček vo veľmi peknej plechovej dóze, na sklade už iba posledné dva kusy!!! V plec ..
Čítať viac

Pridané: 09/12/2015 - 08:21:23
Vanilkové a škoricové osie hniezda z kokosového oleja   200g hrubej múky, 300g ..
Čítať viac

Pridané: 06/11/2015 - 11:11:19
CHUDNUTIE S KOKOSOVÝM OLEJOM! NJAĽAHŠIA DIETA NA SVETE! Exotické ovocie s tvrdou škrupinou a ..
Čítať viac

Pridané: 02/11/2015 - 10:05:53