Internetová prírodná lekáreň | viplekaren.sk

Zavolajte nám :0910 160 001   

CHUDNUTIE S KOKOSOVÝM OLEJOM! NIE JE NIČ ĽAHŠIE.

CHUDNUTIE S KOKOSOVÝM OLEJOM! NIE JE NIČ ĽAHŠIE.

CHUDNUTIE S KOKOSOVÝM OLEJOM! NJAĽAHŠIA DIETA NA SVETE!

Exotické ovocie s tvrdou škrupinou a bielou dužinou (správne nazývaná kopra) si spájame najčastejšie s najchutnejšími dezertmi na svete. A tiež v kozmetike sa kokosový olej používa, ako hĺbkový kondicionér na vlasy alebo telové maslo. Ale ako každodenné jedlo?

Zatiaľ čo v Ázii Kokosový olej má svoje pevné miesto v kuchyni, mi ho skôr nepoznáme. Ale to sa môže zmeniť. Práve najnovšie štúdie ukazujú, že panenský kokosový olej je zdravý tuk a dokonca pomáha pri chudnutí. Dôvod: Olej má veľmi vysoký podiel stredných reťazcov mastných kyselín. To ho robí to jedinečným.

Tieto mastné kyseliny neprispievajú k tvorbe tukového tkaniva, pretože sú priamo premenené na energiu pri trávení. Tak sa stáva kokosový olej spoľahlivým zdrojom energie, ktorá je rovno spaľovaná a nie uložená v organizme. Trávenie je menej zaťažované a hladina cukru v krvi nebude zvýšená aj napriek okamžitej energii. Jediné, čo musíte urobiť, je nahradiť jednu polievkovú lyžicu tuku denne o lyžicu kokosového oleja. (pozor! Nahradiť znamená nahradiť a nie kombinovať s inými tukmi, pretože tak sa účinok nedostaví.)

Toto množstvo je dostatočné na to, aby sa zrýchlil Váš metabolizmus. V kombinácii s nízkym obsahom sacharidov vo Vašej strave môžete prvé kilá stratiť veľmi skoro - po 4 dňoch môžete vidieť prvé úspechy. Dôležitým predpokladom, aby ste tento účinok dosiahli je, že kúpite skutočne kvalitný a  dobrý olej. Ide o olej z čerstvých orechov a nie, ako je napríklad kokosový olej rafinovaný.

Termín olej je pre mnohých trocha zavádzajúci. Vzhľadom k tomu, že kokosový olej je roztierateľná biela až žltkastá pasta až do teploty 25°C. Preto sa zvyčajne predáva v pohároch a vonia ako čerstvý kokos. Ale exotické vône vyparuje aj pri zahriatí. Môže byť teda  použitý rozličným spôsobom.

   WWW.VIPLEKAREN.SK Jediný kokosový olej, ktorý stojí za to.

Kde si môžete kúpiť najlepší kokosový olej?

V obchodoch so zdravou výživou, v organickom supermarkete alebo on-line, napríklad prostredníctvom Amazon. Náš olej môžete nájsť dokonca aj v dobrých  lekárňach, pretože jeho kvalita zodpovedá najvyššej čistote. Dôležité je aby mal označenie ako "Panenský kokosový olej". Ani nestojí viac ako  dobrý olivový olej. Pozor: Jednoduché, stužené kokosové tuky, alebo rafinované oleje nie je sú vhodné a môžu dokonca škodiť Vášmu zdraviu! Tiež oleje pochádzajúce z Ázijských krajín sa dajú  kúpiť často lacnejšie, ale ich kvalita sa zvyčajne nekontroluje.

 

Použitie kokosového oleja

Chcete vedieť ako použiť kokosový olej pre každodenný život a diétu? To je veľmi jednoduché, ako ukazujú naše tipy.

Pečenie: Kokosový olej znesie vysoké teploty

Pre „panvicové“ J jedlá a mäsá, lyžička oleja je dostačujúca. Olej nechajte rozpustiť čo sa udeje veľmi rýchlo  a pokračujte obvyklým spôsobom. Vzhľadom k tomu, že olej odoláva vysokým teplotám veľmi dobre sa hodí aj na vyprážanie.

Varenie: Použitie ako náhrada za maslo

Či zemiaková kaša alebo  cestoviny: Kedykoľvek kde by mohlo byť použité maslo môžete použiť kokosový olej. Môžete nahradiť celú dávku masla kokosovým olejom, alebo len časť, ak si chcete zachovať jemnú maslovú chuť.

Na chleba: ako náhrada za maslo

Či už na raňajky sendviče alebo na ražný chlieb na večeru: Vzhľadom k tomu, že olej má pri izbovej teplote pevnú, ale veľmi ľahko roztierateľnú krehkú konzistenciu, je dobrou náhradou masla. Hlavne pre vegánov aj vegetariánov, ktorí ju môžu použiť ako alternatívu napr. aj za bylinkové maslo.

 

Rady a tipy

Skvelý tip na darček vo veľmi peknej plechovej dóze, na sklade už iba posledné dva kusy!!! V plec ..
Čítať viac

Pridané: 09/12/2015 - 08:21:23
Vanilkové a škoricové osie hniezda z kokosového oleja   200g hrubej múky, 300g ..
Čítať viac

Pridané: 06/11/2015 - 11:11:19
CHUDNUTIE S KOKOSOVÝM OLEJOM! NJAĽAHŠIA DIETA NA SVETE! Exotické ovocie s tvrdou škrupinou a ..
Čítať viac

Pridané: 02/11/2015 - 10:05:53